Atrakcje

Magnat Willa

Zapraszamy do spędzenia relaksujących chwil w sali kominkowej, gdzie można napić się aromatycznej kawy lub herbaty. Aby Odprężyć się w gronie najbliższym polecamy wypoczynek na sofach z nastrojowym światłem i TV.

Dla rodzin z dziećmi oferujemy wyznaczone miejsce do zabaw, aby uprzyjemnić czas najmłodszym wczasowiczom.

 

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to znane, turystyczne miasteczko na pograniczu polsko-czeskim, malowniczo położone w dolinie rzeki Kamiennej, na zboczach dwóch pasm górskich Karkonoszy i Gór Izerskich.

Miejscowość oferuje tak wiele atrakcji, że może zaspokoić każdy „apetyt” na przygodę, sport, rekreację i kontakt z naturą. Szklarska Poręba zajmuje obszar 76km2, z czego aż 86% stanowią tereny leśne i zielone (w tym obszar Karkonoskiego Parku Narodowego i kilku rezerwatów przyrody).

Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna pozwalająca na uprawianie różnych form wypoczynku oraz „piękne okoliczności przyrody” sprawiają, że Szklarska Poręba przez cały rok stanowi atrakcyjny cel pobytów weekendowych, urlopów lub spotkań biznesowych. Bogato rozwinięta, oznakowana sieć turystycznych szlaków pieszych i rowerowych pozwala na przemierzanie górskich plenerów na własnych nogach lub dwóch kółkach.

Zimą miasteczko zamienia się w centrum sportów zimowych w oparciu o Skiarenę Szrenica – ośrodek narciarstwa alpejskiego na karkonoskich stokach Szrenicy oraz Jakuszyce – dzielnicę będącą prawdziwym rajem dla amatorów narciarstwa biegowego w Górach Izerskich.
Zachęcamy Państwa do poznania uroków tego miejsca.